Tiesa ar melas: 5 patarimai giliam drėkinimui

Tiesa ar melas: 5 patarimai giliam drėkinimui

Tiesa ar melas: drėkinimas padeda sumažinti odos senėjimo požymius

Odos senėjimas – natūralus procesas, kuriam, kad ir kaip norėtųsi, kelio užkirsti neįmanoma. Tačiau visada galima pristabdyti išankstinį odos senėjimą, kuris pasireiškia dėl įvairiausių išorės dirgiklių: tiesioginių saulės spindulių, žalingų įpročių, oro užterštumo ir netgi sauso oro.

Kalbant apie išankstinį odos senėjimą, taisyklė paprasta: kuo oda sausesnė, tuo daugiau raukšlelių joje galima pastebėti. Siekiant to išvengti, rekomenduojame rinktis nuolatinę odos drėgmę palaikančius produktus. Efektyviausiai veikia drėkinamosios veido priemonės su hialurono rūgštimi, pavyzdžiui, serumas su hialuronu. Nors hialurono rūgštis neveikia kaip stebuklingas raukšleles pradanginantis jaunystės eliksyras, šios rūgšties veikliosios medžiagos drėkina odą, ji tampa putlesnė ir raukšlelės yra mažiau matomos. Hialurono rūgštimi praturtinami ne tik serumai: vasarą populiaru naudoti mūsų sukurtą natūralią drėkinamąją veido dulksną su hialurono rūgštimi ir cidonijų ekstraktu.

Išvada: tiesa. Nors natūralių senėjimo procesų sustabdyti neįmanoma, gilus drėkinimas padeda išvengti išankstinio odos senėjimo, pasireiškiančio dėl išorinių dirgiklių.

Tiesa ar melas: odos neįmanoma sudrėkinti natūralia kosmetika

Jau seniausiai praėjo laikai, kuomet natūralia kosmetika buvo laikomas tik molis ar kokosų aliejus. Šiandien natūrali kosmetika reiškia neperdirbtus ir natūralius ingredientus, išgaunamus iš augalinių šaltinių.

Šiuolaikinėje natūralioje kosmetikoje dažniausiai sutinkami 5 drėkinimą užtikrinantys natūralūs ingredientai:

  • Jau minėta hialurono rūgštis. Mūsų kosmetikoje aptinkama hialurono rūgštis yra augalinės kilmės. Šis ingredientas veikia kaip drėgmės magnetas – ją pritraukia ir taip sudrėkina odą.
  • Glicerinas. Nors gali skambėti moksliškai, glicerinas – tai natūraliai augaluose randama medžiaga, turinti drėkinamąjį poveikį ir idealiai drėkinanti odą vėsesniame klimate, pavyzdžiui, Lietuvoje.
  • Hidrolizuotas beta-gliukanas. Po šiuo sudėtingu pavadinimu slepiasi augaliniai polisacharidai, padedantys atkurti odos barjerą ir taip atstatyti sausos odos drėgmę.
  • Cidonijų ekstraktas. Cidonijos – tai Lietuvoje sutinkami, svarainius primenantys augalai, kurių ekstraktas pasižymi ilgalaikiu drėkinamuoju poveikiu.
  • Alavijų ekstraktas. Alavijo pristatyti, ko gero, nereikia – juk šis augalas sutinkamas ant kone kiekvienos močiutės palangės. Alavijų ekstraktas pasižymi ne tik gausiu kiekiu A ir C vitaminų, bet ir nuramina odą.

Išvada: mitas. Visi aukščiau išvardinti natūralūs ingredientai, aptinkami giliam drėkinimui skirtoje kosmetikoje, ne tik užtikrina, jog veido drėkinimas būtų efektyvus, bet ir nėra nė kiek žalingi mūsų odai.

Tiesa ar melas: drėkinamosios veido priemonės reikalingos tik sausai odai

Kone dažniausias su odos drėkinimu susijęs mitas – veido drėkinimas reikalingas tik sausai ir pleiskanojančiai odai. Anaiptol, ne ką mažiau svarbu drėkinti ir riebią, mišrią ar probleminę odą.

Jeigu nesate tikri, ar jūsų odai būtinas gilus drėkinimas, pirmiausia, kreipkitės į profesionalus, kurie padės įvertinti jūsų odos būklę ir išrinkti tinkamas priemones drėkinimui. Pavyzdžiui, esant riebiai ar mišriai veido odai, rekomenduojamos priemonės, kurių sudėtyje nėra daug aliejaus. Riebesnei ar mišriai odai puikiai tiks drėkinamosios veido priemonės, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, beta-gliukano, glicerino, cidonijų ir alavijų ekstrakto. Visų šių ingredientų rasite specialioje „Uoga Uoga“ kosmetikos linijoje giliam drėkinimui: ją kūrėme odai, kuriai reikalingas odos neapsunkinantis drėkinimas.

Išvada: melas. Riebi ar mišri oda taip pat gali būti dehidratavusi, tad tokiai odai priemones reikėtų rinktis dar atsakingiau.

Tiesa ar melas: efektyvus veido drėkinimas priklauso nuo produktų naudojimo eigos

Savaime suprantama – kiekvienas mūsų odai skirtas produktas atlieka savo funkciją. Ne išimtis – ir drėkinimui skirtos veido priemonės. Kad šie produktai drėkinimo funkciją atliktų efektyviai, juos geriausia naudoti tinkama tvarka:

  1. Pradėkite nuo švarios odos. Odą galima prausti prausikliu arba valyti miceliniu vandeniu, kuris jau turi drėkinamųjų savybių. Tam puikiai tiks mūsų natūralus valomasis micelinis vanduo su spanguolių ekstraktu ir hialurono rūgštimi.
  2. Tonizuokite. Tonikas – tai priemonė, skirta ne veido valymui, o odos pH pusiausvyros atstatymui, jos tonizavimui ir porų sutraukimui. Ši priemonė taip pat gali iškart drėkinti – rinkitės „Uoga Uoga“ drėkinamąją veido dulksną su hialurono rūgštimi ir cidonijų ekstraktu.
  3. Naudokite serumą. Drėkinamasis serumas – tai labiausiai koncentruota priemonė, drėkinanti skvarbiau nei kremas. Pagal naudojimo zonas, drėkinamasis serumas su hialuronu gali būti skirtas visam veidui arba tik paakiams.
  4. Užfiksuokite drėgmę kasdienio naudojimo kremu. Nors serumas – koncentruočiausia priemonė, dieninis kremas sukuria apsauginį odos sluoksnį, leidžiantį odai geriau įsisavinti jo drėgmę.

Jeigu norite, po šių žingsnių visada galite naudoti makiažo priemones. Prieš miegą ketvirtąjį žingsnį – dieninį kremą – rekomenduojame pakeisti mūsų naktiniu kremu–kauke su hialurono rūgštimi ir cidonijų ekstraktu. Naktį organizme vykstantys atstatomieji procesai šią priemonę leidžia pasisavinti gerokai efektyviau.

Išvada: tiesa. Kiekviena kosmetikos priemonė atlieka konkrečią funkciją, todėl jos bus efektyvesnės, jeigu bus naudojamos rekomenduojama tvarka.

Tiesa ar melas: viena drėkinimo rutina tinka visiems odos tipams

Tonikas, serumas, dieninis kremas, naktinis kremas, veido kaukės: akivaizdu, jog drėkinančių priemonių šiais laikais yra gausybė. Tik ar visas jas reikėtų naudoti visiems odos tipams?

Trumpas atsakymas – ne. Prieš rinkdamiesi priemones, pirmiausia nustatykite savo odos tipą. Jeigu nuolat jaučiate odos „tempimą“ ir sausėjimą, jūsų oda, ko gero, yra sausa. Jeigu oda atrodo sausa tik tam tikrose veido zonose, pavyzdžiui, skruostuose, jūsų oda galimai yra mišri. Galiausiai, riebią odą dažniausiai signalizuoja besikemšančios poros ir odos švytėjimas. Įvertinus savo odos tipą, bus paprasčiau nuspręsti, kokios drėkinamosios veido priemonės yra tinkamos būtent jums. Pavyzdžiui, šveitiklis gali būti puiki papildoma priemonė, pašalinanti senas ląsteles ir paruošianti odą drėkinimui, tačiau jos nerekomenduojame naudoti probleminei odai.

Išvada: mitas. Tik savo veido odos pažinimas padės nuspręsti, kurios giliam drėkinimui reikalingos priemonės yra tinkamos būtent jums.